BANDAGE

14. června 2010 v 14:35 | Dajlisia |  Recenze
http://jinakanishi.blog.cz/

Movie: Bandage
Romaji: Bandeiji
Japonsky: バンテイジ
Režisér: Takeshi Kobayashi
Scénář: Shunji Iwai (scénář), Chika Kan (předloha)
Producent: Shunji Iwai
Kameraman
Datum vydání: 16.leden 2010
Délka: 119.min
Distributor: Toho
Jazyk: japonština
Stát: Japonsko


DĚJ

Příběh se odehrává v Japonsku v roce 1990, kde se rozrůstá skupina jménem LANDS, která se začíná zařazovat mezi záplavu jiných kapel. Asako a Miharu jsou dvě Tokijské studentky střední školy. Když Miharu věnuje Asako CD svých favoritů indie rockové kapely LANDS, stane se přes noc jejich fanynkou a její srdce se upnulo na talentovaného kytaristu Yukiyho.

Když se jdou podívat na jejich koncert, propašují se do zákulisí a Asako se seznamuje s některými členy kapely. Natsu, zpěváka, okamžitě Asako přitahuje a přivede ji k nim do kapely na zkoušky. I když se to Asako líbí, pro ostatní členy je rušivým elementem a brzy je vyhozena ze zkoušek manažerkou kapely, Yukari. Ale Natsu je odhodlán si ji udržet, zařídí, aby se Yukari a Asako stali přítelkyně, a eventuálně takhle pomocí ní zachránit manažerku LANDS.

LANDS se zrodili mezi dobrými přáteli, ale jako kapela se vzrůstající slávou se dostávají do kontaktu s temnou stránkou hudebního průmyslu, objevují se spory, nenaplněná láska, které vnášejí do přátelství muzikantů napětí a jsou hrozbou rozkolu kapely.

ZAJÍMAVOSTI

  1. LANDS (Jin Akanishi a Takeshi Kobashi) se zařadili na první místo v žebříčku Oricon s albem OLYMPOS (vydáno 14.ledna). Je to druhý po sobě jdoucí album LANDS s prvním singlem s názvem BANDAGE, který byl vypuštěn do médií 25.listopadu minulého roku. Pouze jednou v historii ORICONU, který album vydala jako název filmu se umístnila na 1.místě. Na vrcholu ORICONU v říjnu 1996 kapela YENTOWN v režii filmu Swallowtail Butterfly v režii Shunji Iwai, kdy vydali album s názvem MONTAGE.
  2. LANDS měli první a poslední koncert 19.ledna s názvem ,,LANDS LAST LIVE"
  3. Filmový distributor Toho zjistil, že BANDAGE 26.listopadu prodala neuvěřitelných 70 000 vztupenek, které byly k dispozici první den prodeje. Na vystoupení byli plánované živé akční filmové záznamy. V porovnání ,,Gogusen: The Movie" prodali 25 000 vztupenek první den prodeje. A ,,20th Century Boys" s filmem ,,Začátek konce" prodali 2 500 vztupenek.
  4. Předpremiéra filmu byla v Tokyu 2.11.2009

OCENĚNÍ

MY MOVIE AUDIENCE AWARD 2010

FILMOVÉ FESTIVALY

2010 (12th) Udine Far East Film - April 23th - 1st May
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 starsforus starsforus | E-mail | 19. června 2010 v 11:00 | Reagovat

hezké :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Dajlisia 2010 - 2013 | All Rights Reserved | copyring: jinakanishi.blog.czfree counters